Uttatt til verdenscupavslutning i Sveits

Klippet fra forbundets sider:

 

Uttak:

Verdenscup Tsjekkia 24. og 25. september:

Menn

Forhåndsuttak:
- Vetle Ruud Bråten, Raumar OL
- Carl Waaler Kaas, Bækkelagets SK
- Olav Lundanes, Halden SK
- Gaute Hallan Steiwer, Lillomarka OL
- Øystein Kvaal Østerbø, IFK Lidingö

Uttak etter NM:
- Bjørn Ekeberg, IL Tyrving
- Hans Gunnar Omdal, Øverbø/Vindbjart Orientering
- Audun Hultgreen Weltzien, IFK Göteborg

Kvinner

Forhåndsuttak:
- Heidi Østlid Bagstevold, Bækkelagets SK
- Mari Fasting, NTNUI
- Silje Ekroll Jahren, Sävedalens AIK
- Betty Ann Bjerkreim Nilsen, Lillehammer OK
- Tone Wigemyr, Bækkelagets SK


VM samling i Sveits 26. – 30. september

Menn

Forhåndsuttak:
- Vetle Ruud Bråten, Raumar OL
- Carl Waaler Kaas, Bækkelagets SK
- Olav Lundanes, Halden SK
- Gaute Hallan Steiwer, Lillomarka OL
- Øystein Kvaal Østerbø, IFK Lidingö

Uttak etter NM:
- Magne Dæhlie, Halden SK
- Bjørn Ekeberg, IL Tyrving
- Ulf Forseth Indgaard, Frol IL
- Hans Gunnar Omdal, Øverbø/Vindbjart Orientering
- Audun Hultgreen Weltzien, IFK Göteborg

Kvinner

Forhåndsuttak:
- Marianne Andersen, Konnerud IL
- Heidi Østlid Bagstevold, Bækkelagets SK
- Mari Fasting, NTNUI
- Silje Ekroll Jahren, Sävedalens AIK
- Betty Ann Bjerkreim Nilsen, Lillehammer OK
- Tone Wigemyr, Bækkelagets SK

Uttak etter NM:
- Ida Marie Næss Bjørgul, Halden SK
- Kine Hallan Steiwer, Lillomarka OL

Verdenscupfinale Sveits 1. og 2. oktober

Menn

Forhåndsuttak:
- Carl Waaler Kaas, Bækkelagets SK
- Olav Lundanes, Halden SK
- Øystein Kvaal Østerbø, IFK Lidingö

Uttak etter NM:
- Magne Dæhlie, Halden SK
- Ulf Forseth Indgaard, Frol IL
- Hans Gunnar Omdal, Øvrebø/Vindbjart Orientering
- Gaute Hallan Steiwer, Lillomarka OL
- Audun Hultgreen Weltzien, IFK Göteborg

Kvinner

Forhåndsuttak
- Heidi Østlid Bagstevold, Bækkelagets SK
- Mari Fasting, NTNUI
- Tone Wigemyr, Bækkelagets SK

Uttak etter NM
- Marianne Andersen, Konnerud IL
- Ida Marie Næss Bjørgul, Halden SK
- Silje Ekroll Jahren, Sävedalens AIK
- Betty Ann Bjerkreim Nilsen, Lillehammer OK
- Kine Hallan Steiwer, Lillomarka OL


Forfall:

Menn
- Holger Hott, Kristiansand OK
- Anders Nordberg, Vaajakosken Terä
- Lars Skjeset, Frol IL
- Yngve Skogstad, Frol IL

Kvinner
- Ida Marie Næss Bjørgul, Halden SK (forfall til Tsjekkia)
- Anne Margrethe Hausken Nordberg, Halden SK